Lezecký kurz pro rodiny v Rakousku

Láká Vás možnost vyzkoušet skálolezení, absolutní svobodu, užít si hory v celé své kráse?

 • 2 dny
 • Termíny: jaro – podzim
 • Cena: 1500 – 2500 Kč na osobu (dle počtu účastníků)
 • Vhodné pro rodiče s dětmi od 7mi let

Vyleze Vaše dítě na každý strom, balvan nebo zídku a žádná prolézačka ho nenechá chladným? Chcete si vyzkoušet něco nového a dítěti dopřát nezapomenutelný zážitek? Jak dostat tatínka do polepšovny je Váš oblíbený film, sami rádi chodíte na hory a občas zasněně koukáte kam vedou ty ocelová lana na skalách, ale sami byste si na to skrz bezpečnost nikdy netroufli? Chodíte s dětmi na lezeckou stenu ale venku na skalách jste ješte nebyli? Pokud jste alespoň na některou z těchto otázek odpovědeli ano, pak je tenhle kurz určený právě Vám.

Dle počasí a úrovně učastníků vyrazíme na vhodné skály do Rakouska. Peilstein nabízí velký vápencový skalní masív a spaní na horské chatě s vlastním dětským hřištem, lezeckou stěnou i rozhlednou. Wachau roztroušené rulové skalky, zříceninu hradu a příjemný kempík v údolí řeky Dunaje pěkně mezi vinohrady. Obě oblasti shodně nabízejí nespočet lezeckých cest všech obtížností pro malé i velké.

Program:

 1. Z Hodonína se zájemci vyrazíme v sobotu kolem 8. ráno, po cca 2 hodinové cestě přijedeme na místo. Po kontrole vybavení si rozdáme výstroj a po přesunu pod skály si vysvětlíme jak se správně obléct do lezecké výstroje, navazovat na lano a jistit. Po vyzkoušení první cesty a opatrného spuštení zpátky na zem budou v průběhu celého dne postupně lézt děti i dospělí, s tím že vlastní ratolesti si hlídají zákonní zastupci.
 2. Ráno zopakujeme co jsme se naučili včera a polezeme jednu cestu za druhou co srdce ráčí a ruce zvládnou. Odpoledne vyrazíme kolem 17. hodiny směrem k domovu s očekávaným návratem do Hodonína v 8 hodin večer.

Cena zahrnuje:

 • průvodce-instruktora
 • individuální přístup (1 instruktor na 3-6 účastníků, 2 instruktoři na 7-9 účastníků)
 • společné lezecké vybavení (knižní průvodce, jistítka, lana, expresní karabiny, smyčky)

Cena nezahrnuje:

 • společnou dopravu autem (+500Kč)
 • parkovné (6EUR na den) případně trajekt přes Dunaj
 • 1x ubytování ve vlastním stanu v kempu poblíž skal (+300Kč), nebo na horské chatě (+30EUR)
 • individuální lezecké vybavení: sedák, helma, lezečky, magnézium (možnost zapůjčit za +500Kč)
 • stravování
 • cestovní pojištění pokrývající adrenalinové sporty

Ubytování:

Nocovat budeme ve Wachau Camping Rossatz – plně vybaveném kempu s horkou sprchou a čistými záchody přímo na břehu Dunaje.
V Peilsteinu by to bylo v nedalekém kempu Paradise Garden, nebo na horské chatě Peilsteinhaus, ke které je sice nutné vystoupat od auta necelou hodinu do kopce (1,2km a 200 výškových metrů) s veškerou výstrojí, za to ale nabízí romantiku Alpské horské chaty, dětské hřiště, lezeckou stěnu i rozhlednu a hlavně pod skály je to opravdu jen pár metrů.

Strava:

Stravování je plně ve vlastní režii. Do kempu je vhodné sbalit vařič, ešus, plynovou bombu a pochutnávat si na všem co sami dokážete vykouzlit, případne si dát jídlo v některé z okolních restaurací. Na horské chatě se naopak hodí ochutnat tamní kuchyni.

Doprava:

Na tento kurz se můžete dopravit vlastním autem nebo přisednout na společnou cestu ke mně (za příplatek 500 Kč/os.). Vyjíždět budeme cca v 8:00 z Hodonína, společně se pak setkáme v 10:00 v místě lezení, mestečku Durnstein.

Nabídka všech lezeckých aktivit zde.