Nový Zéland

toto je srdcovka. Od té doby co se tam přestěhovala sestřenice a viděli jsme fotky a videa Novozélandských alp, gejzírů a fjordů, jsem byl rozhodnutý, jednou se tam podívám. Nastal čas slib vyplnit!

Na severním ostrově určitě začnu v největším městě Aukland (přístav, Sky Tower, Karekare falls) a rád bych se podíval i do hlavního města Wellington, minimálně skrz bar Matterhorn, kde si chodili po natáčení odpočinout herci z Pána prstenů. Rozhodně nemůžu vynechat geotermické město Rotorua, které kromě nádherných gejzírů a horkých bahenních koupelí nabízí možnosti seznámení se s Maorskou kulturou. Věřím že zbude čas i na Tongariro Crossing, které bývá označováno za nejkrásnější jednodenní trek na světě. Během 17 kilometrů na Vás čekají sopky, jezera v antických kráterech, alpské pouště, lesy, vodopády a prameny horké vody. Sopka Taranaki by mohla být poslední zastávka severního ostrova, před přesunem na divočejší jih.

Procházka po ledovcích jižních Alp, Fjordland, sledování velryb poblíž Blenheim nebo Kaaikoura, plavání s delfíny,  to je jen část atrakcí, které čekají na jižním ostrově. Nejzajímavější by měl být 4ti denní Milford trek, který vede kolem nejkrásnějších přírodních scenérií Fiordland. Na 53 km dlouhé cestě jsou k vidění jezera, alpské louky, hory, ledovce, fiordy…

Potkat v přírodě ptáka Kiwi asi úplně jednoduché nebude, ale člověk nikdy neví:)
Kdyby byla příležitost, návštěva ragbyového utkání s tradičním tancem Haka je skoro povinnost.

A na závěr jedno video které řekne víc než tisíc slov:

Předchozí: Taiwan
Následující: Malajsie