Kurz skalního lezení ve Slovinsku

Láká Vás možnost vyzkoušet skálolezení, absolutní svobodu, užít si hory v celé své kráse?

 • 4 dny
 • Termíny: duben, květen, září, říjen
 • Cena: 3000 – 5000 Kč na osobu (dle počtu účastníků)
 • Vhodné pro dospělé a děti od 14ti let

Chcete si vyzkoušet jaké to je být jako Adam Ondra? Teď máte možnost vyzkoušet krásy skalního lezení s certifikovaným instruktorem. Na prodloužený víkend zajedeme do Slovinské Vipavy, kde nás budou čekat vápencové skály otočené na jižní stranu, kde se parádně zahřejeme na laně.

Kurz je primárně určen pro zájemce kteří chodí lézt na umělou stěnu a rádi by vyzkoušeli krásy skalního lezení v přírodě, ale zatím na to nemají vybavení nebo zkušenosti a chtěli by je nasbírat pod vedením zkušeného instruktora. Kurz zvládnou i začátečníci kteří ještě na stěně nebo skalách nebyli, hodí se ale i pro mírně pokročilé kteří se chtějí ve svých schopnostech zdokonalit.

Program:

 1. Z Hodonína se zájemci vyrazíme ve čtvrtek ráno (cca 8:00), po příjezdu do kempu se naobědváme, postavíme stany a v 15 hodin můžeme začít s lezením. Bude nás čekat pár hodin příjemného sluníčka kdy si vysvetlíme jak se správně navazovat, jistit a seznámíme se s Vipavským vápencem při prvním lezení.
 2. Čeká nás krátký přejezd k údolí Bílého potoka (Vipavska Bela), kde si zopakujeme, co jsme se naučili předešlý den a budeme lézt jednu cestu za druhou, co srdce ráčí a ruce zvládnou. Odpočinek pro unavené ruce nabídne procházka krásnou přírodou podél peřejí a vodopádků. Lezecká instruktáž bude pokračovat nácvikem bezpečného slaňování, ukázkou rozdílů mezi jednotlivými druhy jistících prostředků a nácvikem horního jištění používaného především při pískovcovém nebo vícedélkovém lezení.
 3. Dopoledne je pro zájemce možnost vyzkoušet si ferratu na vrchol Gradiska tura nebo túry na okolní kopce, jejichž vrcholy se nachází ve výšce kolem 1000 m.n.m. Možností je samozřejmě pokračovat v tréninku skalního lezení, které si užijeme v úchvatném prostředí Vipavských vápencových skal, v méně navštěvovaném a tudíž lezecky nejpříjemnějším sektoru. V odpoledních hodinách je možné po domluvě s účastníky zajet k zámečku Miramare anebo do přístavního města Terstu, kde si užijeme procházku podél moře a zajdeme do restaurace na místní kuchyni.
 4. Poslední kousek lezení, ráno si dáme pár cest v sektoru umístěném blíže kempu i parkovišti. Po obědě vyrazíme kolem 13.hodiny směrem k domovu s očekávaným návratem do Hodonína v 7 hodin večer.

Dle počasí a kondice účastníků možnost změny, odpočinku u moře, prodloužení…

Cena zahrnuje:

 • průvodce-instruktora
 • individuální přístup (1 instruktor na 3-6 účastníků, 2 instruktoři na 7-9 účastníků)
 • společné lezecké vybavení (knižní průvodce, jistítka, lana, expresní karabiny, smyčky)

Cena nezahrnuje:

 • společnou dopravu autem nebo mikrobusem (+ 1000Kč)
 • 3x ubytování ve vlastním stanu v kempu přímo pod skalami (+1200Kč)
 • individuální lezecké vybavení: sedák, helma, lezečky, magnézium (možnost zapůjčit za +1000Kč)
 • stravování
 • cestovní pojištění pokrývající adrenalinové sporty

Ubytování:

Nocovat budeme v kempu Tura – sportovně rekreačním centru přímo pod Vipavskými skalami. Ve volných chvílích nebo v případe únavy ze skal je možnost zahrát si tenis, petanque, basketbal, fotbal, nebo házenou.

Strava:

Stravování je plně ve vlastní režii. Vhodné je sbalit vařič, ešus, plynovou bombu a pochutnávat si na všem co sami dokážete vykouzlit. Pro ty, kteří rádi ochutnávají místní kuchyni, je možnost alespoň na večeře zajít do restaurace které jsou v ne úplně nejkratší ale stále docházkové vzdálenosti.

Doprava

Na tento kurz se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1000 Kč/os.). Mikrobus bude vyjíždět cca v 8:00 z Hodonína, společně se pak setkáme v 14:30 v místě ubytování, vesničce Gradišče pri Vipavi.

Nabídka všech lezeckých aktivit zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..