Dětský ferratově-lezecký kurz

Láká Vás možnost vyzkoušet skálolezení, absolutní svobodu, užít si hory v celé své kráse?

 • 2 dny
 • Termíny: jaro – podzim
 • Cena: 1300 – 2200 Kč na osobu (dle počtu účastníků)
 • Vhodné pro rodiče s dětmi od 6ti let

Vyleze Vaše dítě na každý strom, balvan nebo zídku a žádná prolézačka ho nenechá chladným? Chcete si vyzkoušet něco nového a dítěti dopřát nezapomenutelný zážitek? Jak dostat tatínka do polepšovny je Váš oblíbený film, sami rádi chodíte na hory a občas zasněně koukáte kam vedou ty ocelová lana na skalách, ale sami byste si na to skrz bezpečnost nikdy netroufli? Chodíte s dětmi na lezeckou stenu ale venku na skalách jste ješte nebyli? Pokud jste alespoň na některou z těchto otázek odpovědeli ano, pak je tenhle kurz určený právě Vám.

Jako ochutnávku ferratově-lezeckých kurzů bych Vás rád vzal do Moravského krasu. Klettergarten Lažánky je jednoznačně nejlepší skála v dojezdové vzdálenosti od Hodonína nabízející jednoduché lezení pro nejmenší, cesty obtížnosti 2 – 4 zvládnou i malé děti od 4 let. Velká Dohoda je přírodní areál komerčního charakteru nabízející ferratový park, lezeckou skálu, jeskyni, lanovku a lanový park… Program možno upravit cca půlhodinovým přejezdem k Vírské nádrži do malebné přírody Vysočiny, kde se nachází několik via ferrat a taktéž lezecká skála.

Program:

 1. Z Hodonína se zájemci vyrazíme v sobotu kolem 8. ráno, do 2 hodin přijedeme na místo, do vesnice Lažánky. Po kontrole vybavení se přesuneme pod skály kde si rozdáme výstroj a vysvětlíme jak se správně obléct do lezecké výstroje, své ratolesti správně navazovat na lano a jak je jistit. Po vyzkoušení první cesty a opatrného spuštení zpátky na zem budou v průběhu celého dne postupně lézt hlavně děti a rodiče se je naučí správně jistit. Odpoledne se nabízí možnost několika výletů – ať už procházka k Macoše, do Punkevních jeskyní, nebo těch Sloupsko-Šošůvských kde budeme ubytováni.
 2. Druhý den vyzkoušíme via ferraty a lezecké skály na Velké Dohodě. Zde už obtížnost lezeckých cest prověří i rodiče. V průběhu dne provedeme taktéž instruktáž bezpečného lezení po via ferratách a několik jich vyzkoušíme. Hlavním hřebem je 60ti metrový lanový most!Ve volném čese je možnost prozkoumat místní jeskyni nebo trénovat strach z výšek v lanovém parku. Odpoledne vyrazíme kolem 17. hodiny směrem k domovu s očekávaným návratem do Hodonína v 6-7 hodin večer.

Cena zahrnuje:

 • průvodce-instruktora
 • individuální přístup (1 instruktor na 3-6 účastníků, 2 instruktoři na 7-8 účastníků)
 • společné lezecké vybavení (knižní průvodce, jistítka, lana, expresní karabiny, smyčky)

Cena nezahrnuje:

 • společnou dopravu autem (+200Kč)
 • vstupné do ferratového parku Velká Dohoda (+200Kč)
 • ubytování ve vlastním stanu v kempu Relaxa Sloup (+200Kč)
 • individuální lezecké a ferratové vybavení: sedák, helma, ferratový set (možnost zapůjčit za +500Kč)
 • stravování
 • cestovní pojištění pokrývající adrenalinové sporty

Ubytování:

Nocovat budeme v kempu Relaxa Sloup – plně vybaveném kempu s horkou sprchou a čistými záchody, bufetem i ohništěm pro večerní opečení buřtů.

Strava:

Stravování je plně ve vlastní režii. Do kempu je vhodné sbalit vařič, ešus, plynovou bombu a pochutnávat si na všem co sami dokážete vykouzlit, případne využít bufetu v kempu.

Doprava:

Na tento kurz se můžete dopravit vlastním autem nebo přisednout na společnou cestu ke mně (za příplatek 200 Kč/os.). Vyjíždět budeme cca v 8:00 z Hodonína, společně se pak setkáme v 10:00 v místě lezení, vesničce Lažánky.

Nabídka všech lezeckých aktivit zde.